Site Yükleniyor...Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk

TEDAVİLER

Proloterapi Tedavisi

PROLOTERAPİ


Proloterapi kas iskelet sistemi kaynaklı ağrıların tedavisinde kullanılan bir enjeksiyon yöntemidir ve son dönemde özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde ve Avrupa ülkelerinde popülaritesi giderek artmaktadır.

Özellikle kronik (3 aydan uzun süreli) kas iskelet sistemi kaynaklı ağrıların temelinde sıklıkla ligaman olarak adlandırılan lif yapıların zayıflıkları yatmaktadır.


DEVAMINI OKU..
Kök Hücre Tedavisi

KÖK HÜCRE


Vücudumuzda çok sayıda bulunan farklılaşmış hücreler ciddi hasar görmüş ya da hastalanmış ise doğal yollarla yenilenemezler. Kök hücreler bu hastalanmış ya da hasar görmüş hücrelerin yerine sağlıklı ve işlevsel hücreler oluşturmak için kullanılırlar. “Hücre tedavisi” olarak adlandırılan hastalıklı hücrenin sağlıklı hücre ile yer değiştirmesi işlemi organ nakline benzer, tek fark bir organ yerine hücrenin nakledilmesidir.


DEVAMINI OKU..
Zenginleştirilmiş Plazma Uygulaması

PRP TEDAVİSİ


PRP “Platelet Rich Plasma”  yani trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması ile yapılan bir tedavi metodudur. Kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.


DEVAMINI OKU..
Ozon Terapisi İle Tedavi

OZON TERAPİSİ


Medikal ozon tedavisi, yaşam süresinin kaliteli bir şekilde uzaması, daha dinç ve daha enerjik olmak için uygulanan destek tedavilerden biridir.

Kan yolu ile yapılan ozon tedavisi sonrasında bağışıklık sisteminin güçlenmesi, metabolizmada hızlanma, eklem kıkırdak dokusunun yenilenmesi, enerji artışı, kollojen doku aktivasyonu, damar çeperinin yenilenmesi, dokularda oksijenin arttırılması ,karaciğer yenilenmesi yani vücudun kendini yenileme mekanizmasının aktive edilmesi sağlanmaktadır.


DEVAMINI OKU..
Kuru İğne İle Tedavi

KURU İĞNE TEDAVİSİ


Kuru iğne tedavisi güvenli, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız bir yöntemdir. Uygulanan iğne, herhangi bir ilaç içermediği için bu ismi alır. Bu sebeple alerji ve yan etkiler içermez.

Kuru iğne tedavisinde, hastanın muayenesi yapılıp tanısı konulduktan sonra, kaç seans uygulama yapılacağı belirlenir. Tedavinin süresi, yani kaç seans olacağı, problemin bulunduğu vücut bölgesinin genişliğine, rahatsızlığın ne kadar eski olduğuna, hastanın yaşına göre belirlenir. Bazen tek bir seans yeterli olabilmektedir.


DEVAMINI OKU..
Dr. Mustafa Ertürk-B

Dr. Mehmet Mustafa Ertürk 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun oldu.
2007 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda ihtisasını tamamladı.

Dr.M.Mustafa Ertürk Proloterapi enjeksiyonlarını ilk olarak 2004 yılında uygulamaya başlamış ve bu alanda Türkiye’deki ilk uygulayıcılardan olmuştur. 12 yıl gibi bir süredir de Proloterapi enjeksiyonlarını uygulamaktadır.

Blog & Haberler

İnstagram Profili

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk